Rozszerzona Elektronika



Opis szkolenia:


Szkolenie przeznaczone jest dla osób które posiadają podstawową wiedzę z elektroniki (np. ukończyły kurs Podstaw Elektroniki), chcących znacząco poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć kompetencje na wyższym poziomie. Warsztaty składają się z 8 zajęć, a zatem 18 intensywnych godzin, pełnych elektroniki, lutowania i układów cyfrowych.

Na zajęciach poruszane są zagadnienia m.in. techniki cyfrowej, bardzo często używanych przez elektroników – wzmacniaczy operacyjnych czy jednego z najdłużej produkowanego układu scalonego w historii – NE555. Dokładając kolejne cegiełki wiedzy uczestnicy kursu, znacznie rozszerzają swoje horyzonty.
Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8-osobowych, dzięki czemu praca wszystkich uczestników może być nadzorowana przez prowadzących.

Plan szkolenia:


Zajęcia 1: Komparatory i przekaźniki
Zagadnienia poruszane na zajęciach: zasada działania i praktyczne wykorzystanie komparatorów oraz przekaźników elektromechanicznych, omówienie przekaźników SSR, zapoznanie się z pojęciami histerezy i sprzężenia zwrotnego.

Zajęcia 2: Bramki logiczne
Zagadnienia poruszane na zajęciach: rodzaje bramek logicznych, bramki funkcjonalnie pełne, technologie wytwarzania układów cyfrowych, budowa generatora opartego na bramce NOT, zasada działania i budowa przerzutnika RS.

Zajęcia 3: Typy silników i sterowanie
Zagadnienia poruszane na zajęciach: najpopularniejsze silniki prądu stałego DC – komutatorowe, bezszczotkowe (BLDC), krokowe – budowa, zasada działania i sterowanie.  Modulacja szerokości impulsów (PWM), serwomechanizmy, przekładnie w silnikach, mostek H.
Omówienie silników AC (komutatorowego, synchronicznego i asynchronicznego).

Zajęcia 4: Układ NE555
Zagadnienia poruszane na zajęciach: omówienie układu 555, budowa generatora monostabilnego, generatora astabilnego oraz generatora PWM z wypełnieniem 0-100%

Zajęcia 5: Budowa sterownika do podlewania roślin
Budowa sterownika do podlewania roślin. Układ wyposażony jest w pompę, czujnik wilgotności oraz czujnik światła. 
Urządzenia ma za zadanie utrzymać odpowiednią (zadaną przez użytkownika) wilgotność ziemi rośliny. Użytkownik ma możliwość wyboru trybu podlewania – podlewanie tylko w dzień, tylko w nocy oraz przez cały czas.
Kursanci rozumieją zasadę działanie wszystkich komponentów użytych w urządzeniu oraz zasadę działania całego układu.
Urządzenie po zamontowaniu uczestnicy zabiorą ze sobą.

Zajęcia 6: Budowa regulowanego zasilacza z wykorzystaniem LM317  Zagadnienia poruszane na zajęciach: w jaki sposób wyszukiwać komponentów do swoich projektów, uniwersalny stabilizator LM317, budowa stabilizatora prądu. budowa zasilacza regulowanego na płytce uniwersalnej.
Zasilacz regulowany po zmontowaniu uczestnicy zabiorą ze sobą.

Zajęcia 7: Wzmacniacze operacyjne i inne popularne układy
Zagadnienia poruszane na zajęciach: budowa wzmacniaczy operacyjnych, wzmacniacz nieodwracający, wzmacniacz odwracający, układ Darlingtona, stabilizacja prądowa.

Zajęcia 8: Baterie i akumulatory
Zagadnienia poruszane na zajęciach: rezystancja wewnętrzna ogniw, gęstość mocy i gęstość energii, akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion), akumulatory litowo-polimerowe (Li-Po), NiMH, kwasowe, charakterystyki rozładowywania akumulatorów.



Cena szkolenia 1790 zł za 8 zajęć


Warto stać się profesjonalistą


Ze świata nieustannie docierają do nas nowinki o nowych urządzeniach, które wymyślił człowiek. Łóżko hi-tech, czy latające samochody to wciąż jeszcze przyszłość, ale już teraz latanie dronami lub bezprzewodowy internet są dla nas codziennością. A do niedawna były tylko niesamowitymi wizjami twórców filmów science-fiction. Nie sposób poznać całego naszego świata, ale można poznać jego kawałek. Chcemy przedstawić Ci jego część, abyś później mógł stać się jego twórcą.

Nauczysz się budować urządzenia elektroniczne

Szkolenie uczy budowania urządzeń elektronicznych.
Podczas zajęć budujemy automatyczną podlewaczkę do roślin.



Elektronika Rozszerzona – najważniejsze informacje

Indywidualne stanowiska laboratoryjne



Najbliższe terminy szkoleń w Warszawie
Al. Jerozolimskie 83/9

TERMINY ZAJEĆ

Szkolenie 2-weekendowe
2x sobota, 2x niedziela
19-20.10.24 r. –

26-27.10.24 r.


  1. 19 października (sobota) 9.00-13:45 (2 zajęcia)
  2. 20 października (niedziela) 9:00-13:45 (2 zajęcia)
  3. 26 października (sobota) 9.00-13:45 (2 zajęcia)
  4. 27 października (niedziela) 9:00-13:45 (2 zajęcia)

Zapisy otwarte

Prowadzi
Pracz Bartosz







NOWE TERMINY ZAJEĆ

Szkolenie 2-weekendowe
2x sobota, 2x niedziela
29.03.25 r.
06.04.25 r. –

  1. 29 marca (sobota) 9.00-13:45 (2 zajęcia)
  2. 30 marca (niedziela) 9:00-13:45 (2 zajęcia)
  3. 5 kwietnia (sobota) 9.00-13:45 (2 zajęcia)
  4. 6 kwietnia (niedziela) 9:00-13:45 (2 zajęcia)

Prowadzi
Pracz Bartosz




Kim są prowadzący?


Prowadzący to pasjonaci, zapaleńcy elektroniki
i programowania mikrokontrolerów. Każdy z nich jest praktykiem, a zdecydowana większość ukończyła studia techniczne lub jest w ich trakcie. Są wśród nas pracownicy firm elektronicznych, członkowie zespołów produkujących łaziki marsjańskie na konkursy międzynarodowe, czy konstruktorzy własnych wysoce zaawansowanych technologicznie urządzeń. 

Konstruujemy, budujemy, szlifujemy, drukujemy 3D, programujemy. Robimy wszystko to, co opiera się na nowych technologiach i rozwoju technologicznym.

Patryk Synowiec Michał Burdalski Instruktorzy Akademii Elektroniki


Zobacz nasze inne szkolenia