Projektowanie PCB on-lineOpis kursu:


Kurs projektowania PCB on-line składa się z 5 zajęć po 2 godziny oraz 2 konsultacji indywidualnych trwających 30 minut. Podczas 5 warsztatów nauczysz się m.in. rysować schematy, projektować płytki drukowane, czy tworzyć własne biblioteki elementów. Następnie kursanci będą mieli za zadanie zaprojektować wybrane układy samodzielnie, które później zostaną przeanalizowane wraz z Instruktorem podczas konsultacji. Na warsztatach zaprojektujesz dwa układy, a wyprodukowane przez profesjonalną firmę PCB zostaną dostarczone pod Twoje drzwi. W cenie kursu otrzymasz cztery PCB (po dwie każdego zaprojektowanego układu), aby móc je przeanalizować oraz samodzielnie zlutować.


Podczas kursu działamy w powszechnie wykorzystywanym środowisku KiCad, które można pobrać za darmo z poniższej strony:

https://kicad-pcb.org/download Plan szkolenia:


Zajęcia on-line (5 zajęć po 2 godziny):


  1. Rysowanie schematów
  2. Tworzenie bibliotek symboli
  3. Projektowanie płytek drukowanych
  4. Tworzenie własnych footprintów
  5. Dodawanie logo, generowanie plików Gerber, wybór własnych projektów.

Konsultacje on-line (2 konsultacje po 30 min.)


  1. Konsultacja I:  Analiza schematu.
  2. Konsultacja II: Analiza projektu PCB

    Konsultacje odnoszą się do wybranych projektów z zajęć 5. Kursanci mają za zadanie zaprojektować układy samodzielnie, a następnie zostaną one przeanalizowane wraz z prowadzącym. Każda konsultacja trwa 30 minut. Termin konsultacji jest ustalany z każdym kursantem indywidualnie.


Projektowanie PCB on-line

Każde zajęcia trwają 2 godziny
Zajęcia Projektowanie PCB prowadzimy na indywidualne zamówienie.

Po więcej szczegółów – napisz do nas
Masz pytania? Może znajdziesz odpowiedź tutaj 🙂


Po co uczyć się projektowania obwodów drukowanych?


Po pierwsze, dzięki tej umiejętności będziesz mógł sam tworzyć urządzenia, które do tej pory byłyby dla Ciebie niedostępne. To niezbędna umiejętność, aby stać się profesjonalnym elektronikiem.

Ponadto taka umiejętność jest obecnie bardzo ceniona przez pracodawców i pozwoli Ci aplikować na wyższe stanowiska. Wszystkie firmy, zajmujące się produkcją urządzeń elektronicznych, korzystają właśnie z płytek drukowanych.


Czy wiedza z zakresu elektroniki jest wymagana?


Podczas kursu nie jest wymagana zaawansowana wiedza elektroniczna, natomiast znajomość podstaw będzie konieczna do zrozumienia i prawidłowego projektowania schematów.


Czy oferujecie jakieś wsparcie po zajęciach?


Wszystkie osoby po ukończonym kursie dostają newsletter oraz mogą dołączyć do grupy absolwentów, na której udzielamy bezpłatnych porad, wymieniamy się doświadczeniem, czy innowacyjnymi pomysłami.


W jaki sposób realizowane są zajęcia Projektowania PCB on-line?


Na dedykowanej platformie spotykamy się o ustalonej godzinie raz w tygodniu.


Dla jakiej grupy wiekowej są przeznaczone te zajęcia?


Ten kurs jest przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia.Więcej pytań? Zajrzyj do sekcji FAQ – PCB on-line poniżej.


W razie opuszczenia zajęć istnieje możliwość odrobienia ich wraz z inną grupą bez ponoszenia dodatkowych opłat. Zajęcia będą również nagrane, więc można odtworzyć w dowolnym momencie i zrobić materiał z zajęć.

Do szkolenia online nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie. Do pokoju szkoleniowego można wejść poprzez przeglądarkę.

Natomiast do projektowania PCB jest potrzebne środowisko KiCad, które można pobrać bezpłatnie na stronie internetowej: https://kicad-pcb.org/download 

Zewnętrzna kamera ani mikrofon nie jest obowiązkowy do odbycia szkolenia, natomiast w znacznym stopniu podniesie efektywność szkolenia. Funkcję kamery i mikrofonu może pełnić smartfon.

Tak, szkolenia są w takiej formie. Umożliwia ona na bieżąco zadawanie pytań prowadzącemu.

Tak, udostępniamy materiały szkoleniowe na każde zajęcia.

Tak, jest taka możliwość. Godzinne zajęcia kosztuja 110 zł.


Możesz też zajrzeć do sekcji ogólnej FAQ (kliknij), gdzie znajdziesz odpowiedzi na pytania o możliwość wystawienia faktury, czy rozłożenie płatności na raty.
Kilka słów o prowadzącym:
Od najmłodszych lat interesuje go wszystko, co związane jest z techniką. Z pośród wielu dziedzin najbardziej pokochał elektronikę, która stała się jego największą pasją. Z wykształcenia elektronik, aktywnie działający przy badaniach naukowych. Konstruktor, amator mechaniki samochodowej.Zobacz nasze pozostałe kursy on-line