Stwórz swój inteligentny dom – Programowanie ESP8266
Kurs Programowania ESP to kurs naszpikowany elektroniką dla osób, które znają podstawy elektroniki oraz programowania Arduino. Składa się z 6 zajęć, podczas których każdy uczestnik będzie miał własne stanowisko laboratoryjne w swoim domowym warsztacie,
składające się z komputera, Arduino, ESP8266 oraz wszystkich potrzebnych elementów, tj.: czujniki, guziki, przyciski, czy serwomechanizmy.
Co ważne, na zajęciach wykorzystamy również ESP8266 które zapewni nam łatwe połączenie z Internetem, otwierając możliwości wprowadzenia nas w przygotowanie systemu automatyki domowej.

Arduino

Plan szkolenia:


  1. Ugruntowanie wiedzy z zakresu programowania Arduino. Wprowadzenie wielowątkowości w działaniu programu. Obsługa magistrali I2C. Wstęp do wykorzystania ESP8266, niezbędna teoria oraz pierwsze programowanie.
  2. Budujemy prosty serwer z obsługą odczytu temperatury oraz generacji prostych efektów świetlnych na diodach adresowalnych.
  3. Połączenie ze sobą płytki ESP8266 z Arduino. Jak to zrobić efektywnie i po co?
  4. Budujemy swój własny system alarmowy! 
  5. Poznajemy system plików SPIFFS. Budujemy nasz własny wielokanałowy termometr!
  6. Projekt obieralny.


Jaką wiedzę potrzebuję, aby zapisać się na kurs ESP?


Musisz posiadać wiedzę z podstaw elektroniki (wiedzę ze szkolenia Podstawy Elektroniki) oraz posiadać podstawowe umiejętności programowania mikrokontrolerów (Arduino lub inne mikrokontrolery).


Czy oferujecie jakieś wsparcie po zajęciach?


Wszystkie osoby po ukończonym kursie dostają newsletter oraz mogą dołączyć do grupy absolwentów, na której udzielamy bezpłatnych porad, wymieniamy się doświadczeniem, czy innowacyjnymi pomysłami.Kim są prowadzący?Prowadzący to pasjonaci, zapaleńcy elektroniki
i programowania mikrokontrolerów. Każdy z nich jest praktykiem, a zdecydowana większość ukończyła studia techniczne lub jest w ich trakcie. Są wśród nas pracownicy firm elektronicznych, członkowie zespołów produkujących łaziki marsjańskie na konkursy międzynarodowe, czy konstruktorzy własnych wysoce zaawansowanych technologicznie urządzeń. 

Konstruujemy, budujemy, szlifujemy, drukujemy 3D, programujemy. Robimy wszystko to, co opiera się na nowych technologiach i rozwoju technologicznym.

Patryk Synowiec Michał Burdalski Instruktorzy Akademii ElektronikiIndywidualne stanowiska laboratoryjne


Zajęcia Programowanie ESP8266 prowadzimy na indywidualne zamówienie.

Po więcej szczegółów – napisz do nas

Masz pytania? Może znajdziesz odpowiedź tutaj 🙂


Czy to znaczy, że powinienem posiadać podstawową wiedzę z elektroniki oraz programowania Arduino, żeby uczestniczyć w szkoleniu?


Tak. Szkolenie zakłada, że posiadasz podstawową umiejętność programowania Arduino (napisałeś funkcję, obsłużyłeś PWM i wysłałeś komendę przez Bluetooth). Dodatkowo powinieneś posiadać podstawową wiedzę z elektroniki (wiedzieć czym jest napięcie, jak działa tranzystor NPN oraz znać różnice między stabilizatorem, a przetwornicą). Jeśli jej nie masz, zapraszamy serdecznie na szkolenie Podstawy Elektroniki w formie stacjonarnej oraz online.


Czy oferujecie jakieś wsparcie po zajęciach?


Wszystkie osoby po ukończonym kursie dostają newsletter oraz mogą dołączyć do grupy absolwentów, na której udzielamy bezpłatnych porad, wymieniamy się doświadczeniem, czy innowacyjnymi pomysłami.


W jaki sposób realizowane są zajęcia Stwórz Swój Inteligentny Dom w formie on-line?


Na dedykowanej platformie Teams spotykamy się o ustalonej godzinie raz w tygodniu. Szkolenie odbywa się na żywo z prowadzącym, co pozwala na zadanie pytania lub rozwiązanie problemu w trybie natychmiastowym.


Czy dostarczacie sprzęt na zajęcia do domów?


Tak, w ramach szkolenia dostarczamy pakiet elementów, które są niezbędne do szkolenia w Akademii Elektroniki. Zakładamy, że każdy uczestnik ma takie elementy jak:
-Płytka stykowa,
-przewody połączeniowe (inaczej zworki),
-rezystory (kilka wartości),
-potencjometry,
-diody LED.


Dla jakiej grupy wiekowej jest ten kurs?


Szkolenie jest podzielone na dwie grupy wiekowe: osoby dorosłe (18+) oraz dla młodzież w wieku 13-18 lat.


Zobacz nasze inne szkolenia