Webinar #1: Gra na Arduino


Podobało Ci się na webinarze? Może chcesz zostać z nami na dłużej?
Zajrzyj na stronę pełnowymiarowego kursu w wersji on-line.

Nie udało Ci się obejrzeć webinaru na żywo? Nic nie szkodzi 🙂
Nagraliśmy całe warsztaty i możesz je obejrzeć poniżej.


Gotowi na pierwszy webinar? Z pewnością! Zajęcia są całkowicie bezpłatne, wystarczy się zapisać! Po wypełnieniu formularza otrzymasz maila, gdzie znajdziesz link do webinaru. Kliknij w link i… gotowe 🙂

Na warsztatach on-line napiszesz grę z wykorzystaniem płytki Arduino Leonardo. Wszystkie informacje dotyczące tego, co należy wiedzieć oraz przygotować na warsztaty*, znajdują się poniżej.


*Oczywiście, jeśli nie posiadasz poniższych elementów (części elektronicznych) lub wiedzy – wciąż możesz być uczestnikiem webinaru, ale nieco mniej aktywnym 🙂Czy jakaś wiedza jest wymagana/ konieczna do zrozumienia webianru?


Podstawowa wiedza z zakresu elektroniki oraz minimalne doświadczenie z płytką Arduino będą bardzo przydatne, aby w pełni zrozumieć warsztaty. Jednak jeśli nie posiadasz takiej wiedzy – nie martw się! Zawsze możesz po prostu posłuchać webinaru i przyswajać nowe informacje.Co należy przygotować przed webinarem?


Należy skonfigurować środowisko Arduino IDE oraz mieć podłączoną płytkę. Aplikację można pobrać za darmo z poniższej strony:

https://www.arduino.cc/en/main/softwareCo będzie potrzebne w trakcie webinaru?


  1. Płytka Arduino Leonardo lub inna
  2. Wyświetlacz LCD 2×16
  3. Potencjometr 10kΩ
  4. 2 x przycisk Tact-Switch
  5. Przewody połączeniowe

    No i oczywiście komputer z nie najgorszym łączem internetowym 🙂Kilka słów o prowadzącym:
Od najmłodszych lat interesuje go wszystko, co związane jest z techniką. Z pośród wielu dziedzin najbardziej pokochał elektronikę, która stała się jego największą pasją. Z wykształcenia elektronik, aktywnie działający przy badaniach naukowych. Konstruktor, amator mechaniki samochodowej.


Zobacz nasze inne webinary: