Webinar #2: PCB – brelok dla elektronika


Podobało Ci się na webinarze? Może chcesz zostać z nami na dłużej?
Zajrzyj na stronę pełnowymiarowego kursu w wersji on-line.

Nie udało Ci się obejrzeć webinaru na żywo? Nic nie szkodzi 🙂
Nagraliśmy całe warsztaty i możesz je obejrzeć poniżej.
Zapraszamy na webinar związany z projektowaniem PCB. Zajęcia są całkowicie bezpłatne, wystarczy się zapisać! Po wypełnieniu formularza otrzymasz maila, gdzie znajdziesz link do webinaru. Kliknij w link i… gotowe 🙂
Na warsztatach on-line zajęciach zaprojektujesz tzw. brelok elektronika, o którym pisał jeden z naszych Instruktorów na blogu (kliknij). Narysujesz schemat, dopasujesz elementy oraz zaprojektujesz płytkę drukowaną. Na koniec wyświetlisz podgląd 3D, aby sprawdzić jak płytka będzie wyglądać docelowo.
Co będzie można sprawdzić przy użyciu zaprojektowanego układu?


  1. Ciągłość obwodu.
  2. Bezdotykowo wykrywać napięcie przemienne.
  3. Sprawdzać polaryzację baterii, diod oraz tranzystory bipolarne i MOSFET.

    Układ zasilany będzie popularną baterią CR2032.


Czy jakaś wiedza jest wymagana/ konieczna do zrozumienia webianru?


Mile widziana będzie podstawowa wiedza z zakresu elektroniki, ponieważ pozwoli na lepsze zrozumienie treści webinaru. Jednak bez jej posiadania można śmiało wziąć udział w warsztatach i przyswoić nowe informacje.Co należy przygotować przed webinarem?

Należy zainstalować na swoim komputerze środowisko KiCad .Można również będzie po prostu obejrzeć webinar (bez projektowania). Link do pobrania środowiska KiCad:

https://kicad-pcb.org/download/
Kilka słów o prowadzącym:
Od najmłodszych lat interesuje go wszystko, co związane jest z techniką. Z pośród wielu dziedzin najbardziej pokochał elektronikę, która stała się jego największą pasją. Z wykształcenia elektronik, aktywnie działający przy badaniach naukowych. Konstruktor, amator mechaniki samochodowej.


Zobacz nasze inne webinary: