Projektowanie PCBOpis szkolenia:

Kurs projektowania PCB składa się z 7 zajęć, podczas których nauczysz się m.in. rysować schematy, projektować płytki drukowane, tworzyć własne biblioteki elementów w powszechnie wykorzystywanym środowisku KiCad. Na zajęciach zaprojektujesz dwie płytki – pierwszą krok po kroku z Instruktorem, natomiast drugą stworzysz według własnego pomysłu. Płytki będą wytrawiane oraz lutowane podczas warsztatów.

Dzięki zajęciom zdobędziesz wiedzę i umiejętności, aby tworzyć swoje własne, unikalne projekty przydatne Tobie lub Twojej firmie. To niezbędny krok na drodze do prawdziwego profesjonalizmu w zakresie elektroniki.


Plan warsztatów:

  1. Nauka rysowania schematów elektronicznych
  2. Dodawanie własnych, niestandardowych symboli do schematów
  3. Projektowanie płytek drukowanych
  4. Tworzenie własnych bibliotek i projektowanie footprintów
  5. Dodawanie napisów (logo) na płytkę drukowaną
  6. Przygotowanie plików do wysyłki, w celu wytrawienia płytek w zewnętrznej firmie
  7. Samodzielne wytrawianie zaprojektowanej płytki
  8. Analiza i lutowanie własnoręcznie zaprojektowanych układów

Zajęcia Projektowania PCB prowadzimy na indywidualne zamówienie.

Po więcej szczegółów – napisz do nas


Czym wyróżnia się to szkolenie pośród innych?

Czy wiedza z zakresu elektroniki jest wymagana?


Podczas kursu nie jest wymagana zaawansowana wiedza elektroniczna, natomiast znajomość podstaw będzie konieczna do zrozumienia i prawidłowego projektowania schematów. Na szczęście w naszej ofercie posiadamy również kurs Podstaw Elektroniki, na który serdecznie zapraszamy 🙂


Dlaczego warto umieć samodzielnie projektować PCB?

Po pierwsze, będziesz mógł sam tworzyć urządzenia, które do tej pory byłyby dla Ciebie niedostępne. To niezbędna umiejętność, aby stać się profesjonalnym elektronikiem.

Ponadto taka umiejętność jest obecnie bardzo ceniona przez pracodawców i pozwoli Ci aplikować na wyższe stanowiska. Wszystkie firmy, zajmujące się produkcją urządzeń elektronicznych, korzystają właśnie z płytek drukowanych.


Super, że (wytrawiona) płytka działała. Super, że widziałem jak ten cały proces przebiega, że brałem w nim udział”


Pan Albert wiąże swoją przyszłość z elektroniką, dlatego studiuje na kierunku Elektronika. Po zajęciach przekazał nam bardzo dobrą opinię o zajęciach. Najważniejsze w tych zajęciach dla niego było to, że mógł zobaczyć jak wygląda cały proces powstawania płytek, ale także to, że mógł samodzielnie wytrawić płytkę.Kim są prowadzący?


Prowadzący to pasjonaci, zapaleńcy elektroniki
i programowania mikrokontrolerów. Każdy z nich jest praktykiem, a zdecydowana większość ukończyła studia techniczne lub jest w ich trakcie. Są wśród nas pracownicy firm elektronicznych, członkowie zespołów produkujących łaziki marsjańskie na konkursy międzynarodowe, czy konstruktorzy własnych wysoce zaawansowanych technologicznie urządzeń. 

Konstruujemy, budujemy, szlifujemy, drukujemy 3D, programujemy. Robimy wszystko to, co opiera się na nowych technologiach i rozwoju technologicznym.

Patryk Synowiec Michał Burdalski Instruktorzy Akademii Elektroniki


Zobacz nasze inne szkolenia